• All
  • Akademisyenlerimiz
Prof. Dr. İsa Habibbeyli

İsa Habibbeyli (d. 16 Ekim 1949, Danzik, Şerur İli, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti) Akademisyen, Azerbaycan Milli Elmler Akademiyasının (Azerbaycan Ulusal Bilimler Akademisinin) Bakanı, Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisinin Bilim ve Eğitim Komisyonu Başkanı, AMEA Nizami Gencevi adına Edebiyat Enstitüsü Direktörüdür.

Prof. Dr. Fazıl Mustafa Gazanferoğlu

15 Ekim 1965’te doğmuştur. 1991’de Bakü Devlet Üniversitesinin hukuk bölümünden mezun olmuştur. Dağlık Karabağharekâtında aktif rol almış, bir dönem Azerbaycan Halk Cephesi Partisi’nin başkan yardımcısı görevini üstlenmiştir. 1992-1993’te Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nda devlet hukuk kurulunun başkanı olmuştur. 1995-1998 yılları arasında Türkiye‘de Ebulfez Elçibey‘in özel temsilcisi görevini yapmıştır[1]. 2001-2003 yılları arasında Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinde subay olarak görev yapmıştır. 2003 yılında kurulan Büyük Kuruluş Partisinin başkanı seçilmiştir. 2005’te Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisine millet vekili seçilmiştir. 2008’de yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmuş ve 89.985 oy alarak toplamda %2.43 oy ile 3. olmuştur. Azerbaycan Milli Meclisi’nin Medeniyet Kurulunun başkan yardımcısıdır.

Prof. Dr. İmanov Muxtar Kazım oğlu

Muxtar İmanov (İmanov Muxtar Kazım oğlu; 28 may 1955, Axura, Noraşen rayonu) — folklorşünaslıq sahəsində tanınmış Azərbaycan alimi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Folklor İnstitutunun direktoru, Azərbaycan Respublikası İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şurasının sədri. AMEA-nın həqiqi üzvü (2017).

Doç. Dr. Aydın Mirzəzadə

Aydın Böyükkişi oğlu Mirzəzadə (2 iyul 1957, Mingəçevir) — Azərbaycan Respublikası II, III, IV, V və VI çağırış Milli Məclisinin deputatı, Milli Məclisin Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə mübarizə komitəsinin üzvü. Siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru (2003-cü il), dosent, YAP İcra Katibliyinin Siyasi təhlil və proqnozlaşdırma şöbəsinin müdiri, (2015–2021), Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin İctimai Etimad Şurasının sədri.

Prof. Dr. Fikret Gülaçtı
Erzincan Binalı Yıldırım Üniversitesi

Erzincan doğumlu olan Prof. Gülaçtı, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Programından mezun olduktan sonra önce MEB’de okul Psikolojik Danışmanı olarak sonrasında ise Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Fakültesinde çalışma hayatına başlamıştır. 1999 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Psikolojik Danışma ve Rehberlik bilim dalından Yüksek Lisans, 2009 yılında Doktor unvanını almıştır. 2023 yılında Profesör Doktor kadrosuna atanmış olan Gülaçtı’nın ulusal ve uluslararası bir çok kitap ve makalesi bulunmaktadır. Yazar, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, PDR-EPDAD üst kurul üyeliği ve komisyonlarında da görev almaya devam etmektedir. Yürüttüğü geçmiş görevlerinin yanında halen Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Uygulama ve Araştırma Müdürlüğü görevini de sürdürmektedir